Využijte akční nabídku splátek!

POŽÁDAT O PŮJČKU

Časté dotazy

Kolik si dá půjčit?

Půjčit si lze částky od třiceti do 600 000 Kč.

Jak vypadá průběh sjednání půjčky?

Nejprve vyplníte online formulář a odešlete ho. Následně vám bude kontaktovat pracovník zákaznické podpory České spořitelny, který s vámi sjedná osobní schůzku na pobočce. Termín si zvolíte podle svých časových možností. Na pobočce České spořitelny se ověří vaše totožnost a předložíte požadované dokumenty. Nakonec dojde k podpisu smlouvy, převzetí hotovosti nebo k převodu peněz na váš bankovní účet.Je nutné dokládat výši příjmů?

Pokud vám peníze od zaměstnavatele chodí pravidelně na účet u České spořitelny, není nutné dokládat příjem. V ostatních případech ho musíte dokládat. Jestliže jste v zaměstnaneckém poměru, dodáte potvrzení o průměrném měsíčním příjmu od zaměstnavatele. U půjček vyšších než 300 000 Kč se vyžadují ještě dva výpisy z účtu, kam se posílají vaše výplaty. Jedná se o výpis za poslední měsíc a výpis z období před šesti měsíci. Konkrétně budete dokládat např. poslední výpis z února a ze srpna.

Budu potřebovat ručitele?

Nejsou vyžadováni ručitelé. Půjčku od České spořitelny lze získat bez potřeby ručitelských závazků od jiných osob.

Budu potřebovat ručitele?

Ano. Podnikatelé dokládají úředně potvrzené daňové přiznání za poslední dokončené zdaňovací období. Dále potřebují doklady o zaplacení daně a o oprávnění podnikat. Součástí žádosti se stane také čestné prohlášení o aktuální výši závazků k orgánům státní správy a zdravotním pojišťovnám po lhůtě splatnosti.

Budu dokládat účel půjčky?

Ne. Půjčka je bezúčelová a peníze můžete využít na cokoliv potřebujete. Nikdo nebude zkoumat její účel.

Kdo může zažádat o půjčku České spořitelny?

Půjčka je k dispozici plnoletým občanům České republiky a cizincům s povolením k trvalému pobytu na území České republiky.

Jaké jsou doklady potřebné k uzavření smlouvy?

K vyřízení půjčky u České spořitelny potřebujete jeden doklad totožnosti – cestovní pas či občanský průkaz. Dále je potřeba potvrzení o výši vašich příjmu od zaměstnavatele – jestliže vám nechodí výplata pravidelně na účet u České spořitelny. Při žádosti o půjčku vyšší než 300 000 Kč jsou požadovány dva výpisy z účtu, kam vám chodí plat (výpis za poslední měsíc a výpis s částkami za období před šesti měsíci).

Podnikatelé předkládají úředně potvrzené daňové přiznání za poslední zdaňovací období, doklady o oprávnění podnikat, doklad o zaplacení daně a čestné prohlášení o aktuálním stavu závazků vůči orgánům státní správy a zdravotním pojišťovnám po lhůtě splatnosti.

Kdy dostanu peníze?

Peníze získáte okamžitě v hotovosti, či se budou hned zasílat na váš bankovní účet. Je na vás, jakou si zvolíte variantu.

Jak je to se splácením půjčky od České spořitelny?

Úvěr se splácí pravidelnými měsíčními splátkami. Datum splátky si sami zvolíte – můžete třeba podle data vaší mzdy, třeba do desátého v měsíci, do třicátého apod. Peníze na půjčku se začnou převádět z vašeho účtu u České spořitelny nebo u jiné banky díky trvalému platebnímu příkazu. Splatnost půjčky je maximálně sedm let. Stanovený úrok zůstává stejný po celou dobu existence půjčky.

Co je to RPSN?

RPSN (roční procentní sazba nákladů) je úhrnem veškerých poplatků a ostatních nákladů, které klienti zaplatí bance v případě řádného splácení za celou dobu existence úvěru mimo jistinu. RPSN se vyjadřuje procentním podílem z dlužné částky, který se zaplatí klientem během jednoho roku. Jde o širší pojem, než představuje úroková sazba – ta představuje jen úroky bez zahrnutí poplatků.