POŽÁDAT O PŮJČKU

Jak si vybrat nejlevnější hypotéku?


Čeká vás pořizování nové nemovitosti, rekonstrukce stávající nemovitosti nebo byste rádi získali půjčku na investice, které jste nedávno vložili do své nemovitosti? Pravděpodobně v souvislosti s tím přemýšlíte nad výběrem hypotečního úvěru. Jenže jak si vybrat ten správný? Jak se vůbec vyznat v té nepřehledné džungli hypotečních úvěrů a jejich nejrůznějších poskytovatelů? Kde najít tu nejlevnější hypotéku?

Vhodná hypotéka rovná se levná hypotéka?

Nedá se říci, že nejvhodnější hypotéky jsou těmi nejlevnějšími hypotékami. Nejlevnější hypotéka však může představovat ten nejlepší a hlavně, jak z pojmu vyplývá, nejlevnější způsob financování nemovitosti.

Otázkou však samozřejmě je, zdali veškeré další podmínky i banky jsou stejně tak skvělé jako její úroková sazba, díky které na hypotéce přeplatíme naprosté minimum oproti ostatním poskytovatelům.

Jak si vybrat nejlevnější a nejvhodnější hypotéku?

Nejvhodnější hypotéku si můžete vybrat několika způsoby. Za prvé si sežene hypotečního poradce nebo se obrátíte na online hypoteční poradnu, která vám objasní všechny vaše dotazy. Za druhé můžete využít specialisty poskytující odborné srovnání hypoték na trhu. Za třetí můžete využít hypokalkulátor. V nejlepším řešení se mezi hypotečními úvěry orientujete a vyznáte vy sami nebo si obejít všechny banky a porovnat vzájemně jejich podmínky.

Kdo vám zajistí nejlevnější hypotéku?

Mnozí lidé dodnes stále odmítají finanční poradce a hypoteční specialisty či osobní bankéře. Přesto musíme říct narovinu, že právě nezávislí odborníci vám dokážou vyjednat ten nejnižší úrok. Oni vědí, jaké jsou bankovní metodiky, obchodní slevy a hlavně umí skvěle vyjednávat, protože jsou to zároveň výborní obchodníci.

Díky nim můžete získat o půl procenta nižší úrokové sazby, než kterou dostane běžný smrtelník.