POŽÁDAT O PŮJČKU

Pojištění proti ztrátě kreditní karty


ztráta kreditní kartyJak už bylo řečeno, pokud nastane ztráta kreditní karty, je nezbytné informovat o situaci banku, která kartu zablokuje a bude dělat vše co je v jejích silách, aby ochránila vaše peníze a dopadla pachatele.
Banky ovšem za tyto služby požadují docela velké poplatky, přičemž výsledek není vždy stoprocentně zajištěn.

Proto je vhodné využít pojištění proti ztrátě kreditní kartě a krádeži, protože to je velmi účinným prostředkem, jak se vyrovnat se ztrátou kreditní karty. To ale není vše. Ztráta kreditní karty bývá většinou doprovázena i ztrátou peněženky, klíčů, či jiných osobních věcí, které se nachází v jedné kapse, batohu nebo kabelce. Pojištění se vztahuje nejen na kreditní kartu, ale i na tyto předměty, které se nacházely v blízkosti. Pojištění odpovědnosti za ztrátu či odcizení platební karty lze uzavřít u bankovního domu, který kreditní karty vydává. Pojištění ve většině případů trvá jeden rok. Pokud dojde k pojistné události, tak po jejím plnění je nutné pojištění obnovit.

Ztráta kreditní karty je díky tomu mnohem menší újmou, protože jsou pojištěním pokryty nejen výdaje na blokaci ztracené karty, ale i výdaje za vydání nové, jsou uhrazeny i náklady na výrobu nových klíčů, je hrazena škoda způsobená na hotovosti, která byla v peněžence spolu s kartou, stejně jako je zajištěna náhrada škod souvisejících se ztrátou a výměnou dokladů.

Ceny za toto pojištění se pohybují v řádech stovek korun na rok. Je vhodné pojištění vybírat podle limitu pojistného plnění, ten by se měl co nejvíce blížit limitu, který máte nastavený pro operace s kreditní kartou. Podle jeho výše se totiž odvíjí i cena pojistky. Jedinou nevýhodou tohoto pojištění ale zůstává, že se nevztahuje na transakce, k jejichž uskutečnění je potřeba PIN.

Nakonec přidáme krátký návod pro případ ztráty kreditní karty.