POŽÁDAT O PŮJČKU

Půjčky pro důchodce


Půjčky pro důchodce najdeme i v bankovním, i v nebankovním sektoru. Jako vždy, když si prohlížíte nabídku úvěrů jednotlivých bank, musíte počítat s přísnějšími podmínkami. Pokud tyto podmínky nedokážete splnit, tak pak je k dispozici ještě mnoho nebankovních společností, které ale za svou benevolentnost inkasují větší zisk v podobě vyšších úroků.

V první řadě si musíme uvědomit, že senioři jsou rizikovější klienti a proto se připravte na menší flexibilitu a trochu omezenější nabídku. Avšak nebankovní subjekty nabízejí i jiné produkty, které by mohly důchodcům vyhovovat, jen se jmenují jinak. Stačí, když jim vysvětlíte svou situaci a finanční poradci dané společnosti jistě pro Vás najdou řešení.Půjčky pro důchodce – rizikový produkt

Protože důchodci jsou rizikoví klienti, běžně se k půjčkám pro tuto cílovou skupinu nabízejí rozličné doplňkové produkty, jako připojištění v případě smrti, invalidity, nebo ztráty příjmů. Půjčky pro důchodce jsou uzpůsobeny tak, že se dají tvarovat případ od případu, a banky udělají vše proto, aby vám vyhověli, co nejvíce. V případě vyššího věku si stále o půjčku můžete zažádat v nebankovky.

Půjčka pro důchodce je určena pro příjemce starobního, invalidního, nebo vysloužilého důchodu, kteří ještě nedovršily věk 68 let. Základní podmínkou poskytnutí tohoto typu úvěru je, aby žadatel byl bčanům s trvalým pobytem na území České republiky.

Starobní důchod

V tomto případě je žadatel povinen prokázat svůj důchodový výměr, nebo jiný zdroj jeho příjmu. Pokud bude žádat o půjčku do nižší částky (např. 50 000 korun), nebude se od něj vyžadovat ručení nemovitostí. Pokud se žadatel rozhodne pro vyšší částku a bude ručit nemovitostí, může dostat půjčku, která sahá až do výše 70% z hodnoty nemovitosti, kterou ručí. Lidem na důchodu se však vysloveně nedoporučuje takto riskovat a pokud by i potřebovali vyšší částku peněz, měly by se všemožně snažit vyhnout ručení nemovitostí. Pokud žadatel nemůže prokázat starobní důchod, tak může bez problému zažádat o jiný typ půjčky, kde bude úroková míra již méně výhodná.

Vysloužilý, nebo invalidní důchod

Pokud jste příjemcem vysloužilého, nebo invalidního důchodu, tehdy jsou Vám k dispozici téměř všechny druhy úvěrů, dokud jste nedosáhli věku k pobírání starobního důchodu. Pokud by Vám ani jeden typ půjčky nevyhovoval, můžete si vybrat ze širokého portfolia účelových, nebo bezúčelových úvěrů. Pokud si budete chtít půjčit peníze v bance, na vyřízení půjčky budete potřebovat dva doklady totožnosti a také složenky, kterými Vám chodí důchod.